Thursday, March 28, 2024
News, Economy, Forex, Forum


Interactivebrokers


Home Συζητήσεις Interactivebrokers

  • Αυτό το θέμα έχει 14 απαντήσεις, 1 φωνή και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 5 μήνες πριν από τον χρήστη Ανδρέας.
Επισκόπηση 14 απαντητικών νημάτων
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
    • #904
      Αθηνά
      Επισκέπτης

      Χάρη στην Interactive Brokers, μπόρεσα να επενδύσω εύκολα τα χρήματά μου σε μια αξιόπιστη χρηματοοικονομική εταιρεία.

    • #905
      Αλέξανδρος
      Επισκέπτης

      Είναι μια εταιρεία που δεν μπορούν όλοι να επενδύσουν. Χρειάζεστε 10k κεφάλαιο για να ενεργοποιήσετε έναν λογαριασμό μαζί τους. Ωστόσο, παραμένει η καλύτερη απ’ όλες.

    • #906
      Ηλίας
      Επισκέπτης

      Λατρεύω την Interactivebrokers. Έχουν χαμηλά spread και οικονομικά τέλη. Η πλατφόρμα έχει καλές επιδόσεις και προσανατολίζεται προς επαγγελματίες εμπόρους. Επομένως, δεν είναι η καλύτερη για άτομα που μόλις ξεκινούν ή κάνουν χαμηλές επενδύσεις.

    • #907
      Ηλέκτρα
      Επισκέπτης

      Είναι απολύτως μια από τις καλύτερες Αμερικανικές πλατφόρμες. Δεν μπορούν όλοι να έχουν έναν τρόπο να συναλλάσσονται μαζί τους, καθώς δεν προσφέρουν έναν οικονομικό σύμβουλο και πρέπει να επενδύσετε ένα μεγάλο κεφάλαιο.

    • #908
      Σταύρος
      Επισκέπτης

      Η Interactivebrokers είναι μια από τις αγαπημένες μου εταιρείες. Πρώτα απ ‘όλα, εδρεύουν στις Ηνωμένες Πολιτείες. Είναι ρυθμιζόμενες και εισηγμένες στο χρηματιστήριο. Η κύρια δραστηριότητά τους είναι μεμονωμένες παγκόσμιες δράσεις. Η πλατφόρμα TWS είναι εξαιρετική και πολύ στιβαρή. Έχει καλά γραφικά και εξαιρετικά οικονομικά εργαλεία. Τούτου λέγοντας, ο κύριος λόγος που η interactivebrokers είναι ένας από τις αγαπημένες μου εταιρείες είναι το κόστος του spread. Τα spreads FX είναι από τα πιο στενά που έχω δει ποτέ και η εκτέλεση ήταν καλή. Το μόνο παράπονό μου είναι για τις εντολές διακοπής. Υπάρχει σχεδόν πάντα μια καθυστέρηση μεταξύ της στιγμής ενεργοποίησης της παραγγελίας και της στιγμής εκτέλεσης της παραγγελίας.

    • #909
      Ελπίδα
      Επισκέπτης

      Μια πλατφόρμα με εξαιρετική εκτέλεση παραγγελίας. Πραγματική πλατφόρμα, ικανή να διαπραγματευτεί οποιαδήποτε αγορά και με χαμηλές χρεώσεις.

    • #910
      Χριστίνα
      Επισκέπτης

      Η καλύτερη πλατφόρμα ποτέ. Η εξυπηρέτηση πελατών μπορεί να βελτιωθεί, αλλά τίποτα δεν ξεπερνά αυτήν τη γρήγορη και φθηνή υπηρεσία

    • #911
      Κωνσταντίνος
      Επισκέπτης

      Η Interactive Brokers έχει την καλύτερη εκτέλεση παραγγελιών και ελάχιστες χρεώσεις / spread. Η πλατφόρμα και η εξυπηρέτηση πελατών τους είναι μια χαρά.

    • #912
      Παρασκευή
      Επισκέπτης

      Πριν ανοίξω έναν λογαριασμό διάβασα όλα τα σχόλια και τις απόψεις των επενδυτών. Επέλεξα να εμπιστευτώ τα χρήματά μου στην Interactivebrokers καθώς προσφέρει χαμηλά spread και έχει μια εξαιρετική πλατφόρμα.

    • #913
      Δανάη
      Επισκέπτης

      Επενδύω στην interactive brokers εδώ και χρόνια. Συμβουλεύω όλους τους επενδυτές που δραστηριοποιούνται στους αμερικανικούς τίτλους να επιλέξουν αυτήν την εταιρεία.

    • #7007
      Γιάννης
      Επισκέπτης

      Το InteractiveBrokers είναι και από τις πιο γνωστές πλατφόρμες. Έχει μερικά μειονεκτήματα άλλα ένα κύριο μειονέκτημα τους είναι ότι η εξυπηρέτηση πελατών καθυστερεί πολύ να σου απαντήσει. Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό η εξυπηρέτηση πελατών να είναι σωστή απέναντι σε κάθε πελάτη.

    • #754
    • #7010
      Πέτρος
      Επισκέπτης

      Μεταξύ όλων των επενδυτικών εταιρειών, έμαθα ότι το InteractiveBrokers είναι μια καλή πλατφόρμα. Πιστεύω ότι τo μόνο ελάττωμα είναι ότι έχει περιορισμένο εύρων αγορών.

    • #7012
      Γιώργος
      Επισκέπτης

      Με την InteractiveBrokers έχω κοντά στα δυο χρόνια που συναλλάσσομαι και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μαζί τους. Σας συνιστώ να επενδύσετε.

    • #7013
      Ανδρέας
      Επισκέπτης

      Είναι μια καλή πλατφόρμα το μόνο που θα ήθελα να πω είναι ότι έχει υψηλά spreads. Σε σχέση με άλλες Αμερικάνικες πλατφόρμες είναι εύκολη στην χρήση της και έχει γρήγορη εκτέλεση παραγγελίας. Είμαι πολύ ευχαριστημένος που έχω αναθέσει τα χρήματα μου εδώ.

Επισκόπηση 14 απαντητικών νημάτων
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.